Kaip lengva, kai žinai ko nori, atsakytų kiekvienas dizaineris ar baldų projektuotojas. Ko nori dažnai žino ir patys sau interjerą kuriantys suaugusieji. Tačiau kaip žinoti, ko nori maži jų vaikai? Taigi šis straipsnis bus apie tai, kai tinkamai apstatyti vaikų kambarį ir kokie baldai tam labiausiai tinkami.
Kambarys mažajam šeimos nariui dažnai parenkamas nuo pat jo gimimo, nes dažna vietų kaita gali neigiamai veikti vaiko raidą. Dažnai tėvai padaro klaidą šiam tikslui paskirdami mažiausią namo ar buto erdvę. To daryti tikrai nederėtų, nes suaugusieji savo poreikiams turi visas patalpas, o mažasis gyventojas viename kambaryje turi turėti visą savo pasaulėlį, kuriame turi tilpti dėžės su naudojamais ir mėgiamais žaislais, miego zona ir poilsio kampelis. Taigi labai svarbu yra tinkamai išplanuoti pasirinktą kambarį, kad jame atsirastų atskiros ir kartu viena su kita derančios erdvės.
Miego zona, tai tokia kambario dalis, kur pastatyti vaikų baldai, skirti poilsiui. Kita erdvė skirta žaidimams. Dar vertėtų nepamiršti ir mokymuisi skirtos erdvės, kurios prireiks vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Drabužių laikymo problemą gali padėti išspręsti vidinės spintos, kurios tarsi pasislepia visoje vaikų kambario erdvėje ir vizualiai neužima ir taip labai reikalingos vietos.
O kaip tinkamai parenkami vaikų baldai? Svarbiausia, prieš perkant dėmesį atkreipti į baldų saugumą bei patikimumą. Nuo medžiagų kokybės priklauso ar baldai bus ilgaamžiai, ar nesulūš nuo intensyvaus naudojimosi jais. Nors vaikai ir auga greitai, tačiau daiktus ir baldus jie gali sudėvėti daug greičiau nei suaugusieji, nes dažnai lova gali tapti batutu, ant kurio taip norisi šokinėti, o kėdė naudojama apversta tampa daug įdomesne.
Nors šiandieninėje baldų rinkoje galima rasti tokių medžiagų kaip plastmasė, tačiau gaminiai iš medienos visuomet liks kokybės ir klasikos ženklu. Be to, vaikų baldai pagaminti iš tikro medžio lentos kambariui suteiks natūralumo ir šiltumo. Renkantis baldų dizainą svarbu atkreipti dėmesį, kad nebūtų smailų, stipriai atsikišusių kraštų, kurie gali sužeisti mažylį. Geriau rinktis tokius baldus, kurių kampai būtų užapvalinti.
Iki trejų ar ketverių metų amžiaus vaikai miega vaikiškose lovytėse, kurios jų saldų miegą saugo nuo pat gimimo. Atėjus metui rinktis didesnę lovelę reikėtų atkreipti dėmesį į tai ar ji nebus labai greitai „išaugta“. Pastebėta, kad dažniausiai baldai namuose atnaujinami ne dažniau kaip kartą per dešimtmetį, todėl visuomet geriau rinktis patikimą baldą, kuris ir atrodytų atitinkamai ir nesulūžtų po kelių metų naudojimo.
Interjero kūrėjai vaikų kambaryje pataria nevengti ryškių spalvų, nes šios labiau sužadina vaikų fantaziją. Tačiau vertėtų vengti tamsių atspalvių ar juolab juodos spalvos. Baldai taip dažnai nekeičiami, kaip dažnai gali būti perdažomos sienos ar grindys, todėl vaikų kambario interjeras gali būti tėvų bei vaikų bendro darbo ir sumanymų rezultatas.
Kiekviena kambario zona gali būti skirtingų atspalvių. Tačiau derėtų išlaikyti bendrą spalvos liniją. Erdves padės užpildyti lova skirta miegui, stalas mokymuisi, daiktų talpykla, o sienas papuoš lentynos žaislams ir knygoms. Dažnai teigiama, kad vaikų baldai ir pats kambarys tai lyg nuolat besikeičiantis organizmas. Vienu metu tai turi būti ir miegamasis, ir žaidimams skirtas kambarys, ir net tikras darbo kabinetas, skirtas rimtiems vaikiškiems užsiėmimams. Vaikų kambarys tai erdvė, visiškai kitokia nei suaugusiųjų ir kuri tarsi simboliškai išreikšta žaislais, žaidimais ir vaikiškais baldais.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą