2011 m. gruodžio 7 d., trečiadienis
Virtuvės baldai ir interjeras
Taigi klasika ar modernas? Dažniausiai atsakymas į šį klausimą slypi kiekvieno žmogaus pasąmonėje. Ir jei jau nusprendėte į kurią stilistinę pusę labiau krypstate, nepamirškite, kad visiško kraštutinumo padės išvengti vienas kitas įmantrus retrospektyvinės linijos baldas modernioje aplinkoje ir atvirkščiai. Didžiausias šių stilių skirtumas yra forma. Šiuolaikiniai modernistiniai baldai pasižymi aiškiomis ir paprastomis formomis, o senovinį stilių reprezentuoja įmantrios linijos ar raižiniai. Skirtumas tarp epochų neišnyks pakeitus medienos tipą ar atėmus detalių bei smulkmenų, tačiau svarbiausia, kad naujoje erdvėje jaustumėtės gerai ir energingai. Geriausias interjeras yra toks, kuris atspindi Jūsų pasaulio suvokimą.
O kaip suprojektuoti jaukią ir patogią virtuvės erdvę? Kaip neįnešti sumaišties ir racionaliai suplanuoti savo buitį? Kokie virtuvės baldai patys tinkamiausi? Vieno atsakymo tikriausiai niekad nebus, nes visi mes esame individualistai, turime skirtingus poreikius, įpročius ir charakterį.
Vieniems virtuvė asocijuojasi tik su pusryčiais ir rytine kava, kiti joje praleidžia bemaž pusę savo gyvenimo, o tretiems tai darbo vieta. Jei maisto gaminimas Jums svarbus ir virtuvėje ketinate kūrybingai leisti laiką belaukiant namiškių ar svečių – neišsisuksite be didesnės kvadratūros ir sudėtingos įrangos. O jei planuojama virtuvės erdvė bus bendra su valgomuoju – reikėtų vizualiai jas atskirti, išlaikant stilistinę liniją. Bendrą erdvę sujungti ar atverti gali padėti virtuvės baldai. Juk virtuvė – tai jauki ir moderni erdvė, kuri turi skatinti kūrybiškumą bei atspindėti žmogaus statusą. Be to, virtuvėje yra išnaudojamos naujausios technologijos, bei atsispindi estetinės ar net socialinės užsakovo idėjos. Be to vertėtų nepamiršti, kad dažnai virtuvėje vien moterys nebekaraliauja. Vyrams maisto gamyba taip pat suteikia malonumo, todėl planuojant virtuvės erdvę reikėtų nepamiršti ir apie savo antrosios pusės poreikius.
Šiuolaikinis vartotojas pageidauja novatoriško požiūrio, kokybiškų medžiagų. Jis rūpinasi ekologija bei antrinių žaliavų perdirbimu, todėl kuriant interjerą reikia atkreipti dėmesį į patogumą ir į šiuolaikinės visuomenės greitą gyvenimo tempą bei laiko stoką. Laikas virtuvėje turi teikti džiaugsmą, todėl labai svarbus planavimo kriterijus yra funkcionalumas.
Pageidaujamą atmosferą sukurti padės apšvietimas. Tačiau pirmiausia išsiaiškinkite savo įpročius ir pagal juos virtuvės erdvėje išskirkite zonas. Prie specifinių erdvių priderinkite atitinkamą dizainą ir susikursite jaukiausią namų kampelį. Interjero specialistai išskiria penkias virtuvės zonas. Pirmoji apibrėžią produktų laikymo zoną, kurioje kaupiami ir laikomi konservuoti, šaldyti ar tipiniai maisto produktai, tokie kaip ryžiai ar makaronai. Antroji zona apibrėžia erdvę daiktų laikymui, tokių kaip puodai, stiklinės ar puodeliai. Trečiojoje, vadinamoje plovimo zona, laikomi plovikliai, įkurdinama šiukšliadėžė, įrengiama kriauklė bei didžioji virtuvės pagalbininkė – indaplovė. Pagrindinė darbo virtuvėje vieta – maisto gaminimo zona. Visi reikalingiausi daiktai, tokie kaip prieskoniai ar pjaustymo lentelė, turi būti lengvai ir patogiai pasiekiami iš šios zonos. O paskutinę zoną atstovauja erdvė skirta virimui. Joje viryklė bei orkaitė, puodai bei keptuvės. Šių zonų pritaikymas asmeniniams poreikiams yra vienas svarbiausių uždavinių.
Virtuvė tai vieta, kurioje dažnai priimami svarbūs sprendimai, ilsimasi po darbo dienos ir bendraujama su šeima. Tad virtuvės interjero kūrybos procesas turi būti labai atsakingas ir kruopštus, kad galutinis rezultatas netrukdytų mėgautis rytinės kavos ar arbatos puodeliu.
2011 m. lapkričio 16 d., trečiadienis
Kaip mažoje virtuvėje susikurti daugiau erdvės
Pertvarkykite virtuvėje esančius indus. Turint mažą virtuvę labai svarbu tinkamai išdėlioti visus joje esančius daiktus, kad šie nesimėtytų ant stalų, o būtų tvarkingai sudėlioti spintelėse. Taip pat svarbu žinoti, kad nevalia indus paslėpti, bet kaip. Šių talpinimas į spinteles yra tarsi dėlionė. Pirmiausiai ir giliausiai dedami rečiausiai naudojami daiktai, o labiausiai reikalingi instrumentai ar puodai atsiranda priekyje. Naudodamiesi šiuo patarimu sutvarkysite ne tik virtuvę, bet ir spinteles.
Pasirinkite ekonomiškus (dydžio prasme) daiktus. Jeigu matote, kad nepavyks tinkamai sutvarkyti esančių virtuvėje indų reiktų pagalvoti apie naujų įsigijimą. Labai talpūs yra plastikinių dėžučių rinkiniai, jas pagal dydį galima sudėti į vieną indą taip sutaupoma labai daug vietos. Be to, į juos galima sudėti ir maisto gamybai reikalingus įrankius.
Trečias žingsnis lentynos. Jeigu jūsų virtuvės sienos yra tuščios, verta pamastyti apie naujų lentynų skirtų puodams ir indams laikyti įsigijimą. Jos tikrai neatrodys bjauriai ir netgi papuoš jūsų virtuvės sienas, jei tinkamai jose išdėliosite daiktus, be to šių pagalba atlaisvinsite vietą spintelėse.
Netinkamai išdėlioti virtuvės baldai taip pat yra problema. Ar jūsų mikrobangų krosnelės staliukas suteikia galimybę jame ką nors talpinti? Jei ne tada laikas apsilankyti parduotuvėje. Mažos virtuvės baldai turi suteikti galimybę į juos talpinti įvairius daiktus. Taip pat reikėtų pamąstyti ir apie stalą bei kėdes. Mažoje virtuvėje neprotinga statyti stalą centre. Vietoj kėdžių patartina naudoti kampu supjautą suolą, kurį kaip bebūtų keista reikėtų statyti kambario kampe.
Paskutinis patarimas, paaukokite nereikalingus daiktus. Kiekvienoje virtuvėje yra nenaudojamų rakandų, įrankių ar puodų. Visi šie daiktai tik užima papildomą vietą, juk jie gali virsti dovanomis ir būti naudingi kituose namuose. Pertvarkydami visus virtuvėje esančius daiktus gerai apgalvokite, kurie iš tiesų jums yra reikalingi ir kurie dar dešimtmetį dūlės savo jūsų virtuvės spintelėse.
2011 m. lapkričio 8 d., antradienis
Prieš perkant baldus
Norite medžiaginės ar odinės dangos? Pirkdami odines sofas ar kitus oda padengtus baldus turite pasirūpinti, kad oda būtų tinkamai paruošta ir kokybiškai pagaminta. Taigi, verčiau rinktis patikimas parduotuves. Taip pat odiniai baldai brangiau atsieina. Tiesa, oda dažnai gali tarnauti ilgiau ir geriau atrodo nei medvilninė medžiaga.
Jei minkštų baldų komplektą sudaro ir minkštos pagalvėlės atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Pagalvėles, kurios yra pripildytos putų yra atsparesnės. Tuo tarpu tos, kurių vidus pripildytos plunksnų reikalauja daugiau priežiūros. Jas reguliariai reikia papurenti. Kitu atveju jos praras savo formą.
Apgalvokite kam naudosite savo naujuosius minkštus baldus. Suprantama, kad baldai, kurie yra rečiau naudojami mažiau ir dėvisi. Tuo tarpu vaikai ir gyvūnai dažnai apgadina naujuosius baldus. Jei žinote, kad minkšti baldai susidurs su šiais iššūkiais, pasirinkit atsparesnes ir patikimesnes medžiagas. Tas pats galioja ir biuruose stovintiems baldams.
Visada reikia pasirinkti tarp kokybės ir kainos. Dažnai iš pirmo žvilgsnio pigus ir kokybiškas baldas turi paslėptų minusų. Geras būdas yra pirkti baldus pasiklausus draugų, kolegų ar pažįstamų, kur jie įsigijo savuosius baldus. Įmonės stengiasi saugoti ir kurti gerą savo vardą.
Pasirūpinkite garantija. Kartais baldų salonai prekiauja tokiais pačiais baldai už skirtingą kainą. Dažnai kainos skirtumą lemia garantijos suteikimas. Fabrikai yra apskaičiavę, koks kiekis baldų būna pagaminamas su mažu broku ir šiuos skaičius pateikia baldų salonams. Tiesa, ne visi salonai į tai atsižvelgia ir garantijos nesuteikia. Taigi, kartais norėdami sutaupyti, galite įsigyti nekokybiškus baldus ar prarasti dideles sumas pinigų.
Prieš pirkdami baldus pasidomėkite valymo rekomendacijomis.Oda yra sunkiau pažeidžiama, bet ir sunkiau išvaloma.Tuo tarpu medžiaginius baldus lengviau sugadinti, bet pigiau išvalyti.Ypač jautrūs yra visų rūšių šviesūs baldai.
2011 m. lapkričio 2 d., trečiadienis
Idėjos virtuvės baldams
Kėdės ir stalai
Jeigu jūsų virtuvė yra pakankamai didelė, joje galima pavalgydinti šeimyną ir priimti svečius, tam reikės kėdžių ir stalo. Šie virtuvės baldai turi būti parinkti priklausomai nuo viso kambario dizaino. Jeigu virtuvėje vyrauja medžio elementai stalas ir kėdės irgi privalo būti mediniai. Tokioje virtuvėje galima naudoti ir kaimiškus, netašytus, ir antikvarinius baldus. Visgi jei jūsų virtuvė yra modernesnė, tada galite naudoti stiklinį stalą su paprastomis juodai dažytomis kėdėmis. Galiausiai jei jūsų virtuvė maža galite pamėginti sukurti bistro tipo valgomąją erdvę.
Bufetas ir lentynėlės
Šie virtuvės baldai dažnai palaikomi vienu. Vis dėlto jei pirksite nesukomplektuotus virtuvės baldus reikėtų žinoti jų skirtumus. Taigi bufetas yra ant žemės stovintis baldas susidedantis iš uždaromų spintelių ir stalčių, kuriuose galima laikyti buitinę techniką ir didesnius indus. Ant jo yra statomos lentynėlės, šios yra atviros taigi paprastai jose laikomi gražesni indai, virtuvės papuošimui. Bufetų ir lentynėlių pasirinkimas yra didžiulis, taigi kaip ir kėdes bei stalus, šiuos svarbiausia juos pritaikyti prie bendro dizaino.
Sala
Šis baldas atsirado gana nesenai, jais siekiama susikurti daugiau erdvės maisto gaminimui ir įrankių laikymui. Šio tipo virtuvės baldai yra statomi kambario centre. Jie gali būti tiek patraukiami, tiek nuolatiniai, kartais aplink juos statomos kedės ir šie tampa tarsi valgomuoju stalu. Virtuvės salų pagrindas paprastai yra pagamintas iš medžio, o maisto gaminimui skirtas paviršius iš akmens ar nerūdijančio plieno.
Šiame straipsnyje apžvelgiau pagrindinius baldus naudojamus virtuvėse. Jei šis kambarys jūsų namuose yra didelis jūsų pasirinkimo galimybės dar labiau išauga. Bene svarbiausias punktas modeliuojant savo virtuvę stengtis, kaip įmanoma labiau suderinti visus įsigytus baldus, tokiu būdu bus sukurtas ir komfortiškumo jausmas.
2011 m. spalio 18 d., antradienis
Šis bei tas apie virtuvės baldus
Istorija
Savaime suprantama, istoriškai virtuvės baldai buvo naudojami atlikti savo funkciją, tai yra maisto, prieskonių, prietaisų maisto gaminimui saugojimui. Taip pat žinotina, kad nuo senų laikų virtuvės patalpas buvo įprasta atskirti nuo gyvenamųjų kambarių. Beje, šios tendencijos vyravo iki aštuntojo praeito amžiaus dešimtmečio. Visgi per paskutiniuosius dvidešimt metų šis požiūris gerokai pasikeitė.
Funcionalumas
Praeityje funkcionalumas reiškė paprastumą ar nuobodumą. Kaip bebūtų, mūsų laikais modernios virtuvės funkcionalumo sąvoka gerokai pasikeitė. Dabar šiose patalpose galime išvysti ištraukiamas lentynas, kurios padeda sutaupyti vietos, paslėptos, tačiau lengvai pasiekiamos šiukšliadėžės nebegadina viso vaizdo.
Tipai
Virtuvės baldai, tai jūsų pasirinkimas, kurį įtakoja jūsų vaizduotė. Visgi interjero dizaineriai išskiria kelis pagrindinius stilius:
Prancūziškojo kaimo – jeigu jums patinka ornamentai, šio stiliaus baldai kaip tik jums. Tokio stiliaus baldai kampuose papuošti ornamentais, tačiau išlaikantys aiškias linijas, pagaminti iš medžio, kuris paprastai beicuojamas.
Azijos stiliaus įtakoti – tai minimalizmo perpildytas stilius. Šie baldai aiškių linijų, dažnai naudojamas stiklas, stumdomos durelės, metalo detalės, tačiau išlaikomas nenuobodus paprastumas.
Skandinaviškojo stiliaus baldai – aiškių linijų ir šviesių spalvų derinys (dažniausiai balti baldai). Šie geriausia atsiskleidžia šviesoje.
Itališkojo stiliaus įtakoti – tokio stiliaus baldai dažniausiai gaminami iš grubiai apdirbto tamsaus medžio. Visos spintelės atviros, tokiu būdu patogu pasiekti reikiamus indus ir prieskonius.
Stilius
Modernios virtuvės baldų stilius turi atspindėti jūsų skonį. Šie baldai turi derėti su visu namo ar buto stiliumi. Pavyzdžiui, metalas visada labai dera pop kultūros dekoru arba ultra moderniu stiliumi, jei namų stilius klasikinis, vadinasi virtuvės baldai bus mediniai ir t.t. Taip pat svarbu jūsų virtuvėje esantys įrankiai, šiuo metu dizaineriai dažnai parenka didžiulius indus įrankius, kurie paliekami matomose vietose taip pagyvendinami visą vaizdą.
Galiausiai pagrindinis perspėjimas projektuojant virtuvę, jos baldus: nusistatykite savo biudžetą, kurį galite skirti, nes šiuolaikinė virtuvė jums galai kainuoti gana nemažai.
2011 m. spalio 12 d., trečiadienis
Kaip miegamąjį paversti spinta?
Gucci by Gucci
Gucci įmonė savo veiklą pradėjo 1921 metais, jos įkūrėjui Guccio Gucci atidarius odos dirbinių ir mažų rankinių parduotuvę Florencijoje, Italija. Nuo rankinių ir odos dirbinių gamybos Gucci įmonė nukeliavo ilgą kelią vėliau sukurdama nepakartojamas drabužių, aksesuarų, apavo ir papuošalų suaugusiems, vaikams ir kūdikiams linijas. Aišku Gucci, kaip ir kiekviena kita mados šakos dinozaurė kuria kvepalus moterims ir vyrams. Visgi „Harper‘s Bazar“ apžvalgoje išskiriami kvepalai moterims pavadinimu „Gucci by Gucci“. Šie kvepalai tinkami visoms progoms. Juos dėvinti moteris aplinkinius patrauks subtiliais persikų, guavos, lelijų, muskuso, medaus kvapais. Šie kvepalai taip pat išsiskiria subtiliu įpakavimu, todėl net neįvynioti tinka dovanoti.
„Dior J'adore L'Absolu“
Christina Dior, tai dizaineris, Dior mados namų įkūrėjas, sukūręs kostiumus didžiajam Granvilio karnavalui. Į mados pasaulį šis žmogus įžengė 1930 metais pardavęs eskizus viena mados žurnalų. Prie atidarydamas savo verslą dizaineris dirbo su daug garsių mados pasaulio atstovų ir tik 1946 metasi atidarė savo įmonę. Kaip kvepalų gamintojas Christian išleido gana nemažai puikių aromatų, tarp jų: „Miss Dior“, „Poison and Dolce Vita“. Tačiau šis žmogus gali didžiuotis ir vienu naujausių savo aromatų „Dior J'adore L'Absolu“, kuris pateko į „Harper‘s Bazaar‘s“ geriausiųjų sąrašą. Šie kvepalai primena mums Turkiškosios rožės ir jazminų aromatus.
Diesel Fuel for Life
Diesel hipiškas savipozicionavimas stipriai atsispindi drabužių ir aksesuarų linijose. Ši kompanija yra užvaldžiusi kasdieninių drabužių, krepšių, batų, papuošalų rinkas. „Diesel Fuel for Life“ kvepalai yra tarsi slaptas juodojo serbento, jazminų ir pačulijų ekstraktas skirtas moterims kasdieniniam naudojimui. Šie kvepalai taip pat kaip ir „Gucci by Gucci“ išskiria dailiu įpakavimu tinkančiu iš karto dovanoti.
2011 m. spalio 5 d., trečiadienis
Kaip išlaikyti švarią virtuvę?
Sutvarkykite tik pavalgę. Pirmoji taisyklė norint, kad jūsų virtuvės baldai ir indai būtų švarūs, išplaukite ir išvalykite juos tik jiems išsitepus. Tokiu būdu išvengsite didžiulių indų kalnų kriauklėje, be to nereikės skirti visos dienos viryklės, šaldytuvo ar baldų valymui.
Neužverskite visų kampų. Antrajam patarimui labai tinka patarlė: „visi daiktai turi savo vietą“. Taigi kiekvienas daiktas jūsų virtuvėje turi savo vietą, pasistenkite neišmėtyti indų ir įrankių. Visi maisto gamybai reikalingi prietaisai ir puodai taip pat turi savo vietą.
Trečia nušveiskite visus puodus ir keptuves iš karto po jų panaudojimo, tokiu būdu pasilikęs maistas ant šių bus lengviau ir greičiau nuvalomas.
Valykite viryklę iškart po jos panaudojimo. Jei galite sau leisti, nusipirkite viryklę su keraminiu paviršiumi. Šios naujosios viryklės valymo procesą paverčia kur kas paprastesniu ir greitesniu palyginti su įprastomis. Užpylus skystu valikliu dėmės nuo keraminių paviršių nusivalo iš karto, nepaisant kokia tai dėmė. Visgi, jei turite seno tipo dujinę viryklę patartina ant jos paviršiaus užkloti foliją. Tokiu būdu ant jos papuolus riebalams jums nereikės valyti viryklės, užteks pašalinti užtiestą medžiagą, o jei laukiate svečių, vėlgi tiesiog nuimkite foliją ir jums liks švytintis originalus paviršius.
Perspėjimai:
· Niekada neikite miegoti palikę nešvarių indų, visada juos išplaukite;
· Jeigu jaučiate, kad tingėsite plauti indus, valgykite mieste;
· Niekada nedėkite nešvarių keptuvių į orkaitę, manydami, kad vėliau jas išplausite. Išplaukite dabar.
Vadovaudamiesi šias patarimais jūsų virtuvės baldai, indai ir kiti rakandai nebeerzins nei jūsų, nei kitų akių. Svarbiausias patarimas norint išlaikyti virtuvę švarią, yra nusiteikimas ir taisyklės, viską išvalyk dabar, laikymasis.
2011 m. rugsėjo 21 d., trečiadienis
Sofų ir fotelių istorija
Mada paminkštinti kėdes atsirado XVI a. Renesanso laikotarpiu. Tuo metu paminkštinamos buvo tik kėdės. Vėliau šia idėja pasinaudojo karietų gamintojai. Jie paminkštino keleivių vietas, pagamino minkštus atlošus ir net kartais papuošdavo minkštomis detalėmis karietų vidų. Tiesa, šį patobulinimą lėmė ne noras turėti gražų karietos saloną, o nepatogumai važiuojant duobėtais keliais. Keleiviai turėjo sėdėti rimtai įsikibę ir galėdavo susižeisti, nes prieš tai visos karietų salono detalės būdavo pagamintos iš kietų medžiagų.
XVIII a. pabaigoje pasirodė į šiuolaikinius fotelius panašūs minkšti baldai. Tai buvo kėdės, kurių didžioji paviršiaus dalis buvo padengta oda ar medžiaga. Po jais slėpėsi įvairūs paminkštinimai. Tuo metu jos buvo vadinamos miegojimo kėdėmis. Kartais šios kėdės vadinamos angliškosiomis kėdėmis, nes būtent ten atsirado. Tiesa, prancūzai teigia, kad būtent jie pradėjo tokių kėdžių gamybą. Tai buvo baldas, kuris greitai paplito tarp Europos turtingųjų gyventojų ir tapo padėties visuomenėje simboliu.
XIX a. viduryje industralizacijai įgaunant pagreitį atpigo medžiagos iš kurių buvo gaminami šių baldų apmušalai. Taigi, tada prasidėjo sofų, fotelių ir kitų panašių baldų aukso amžius. Jau XX a. minkšti baldai karaliavo kiekvienos viduriniosios klasės amerikiečių šeimos svetainėje.
2011 m. rugsėjo 4 d., sekmadienis
Virtuvės baldai
Šiais laikais tenka nemažai paplušėti, norint išsirinkti geros kokybės baldus. Faktas yra tas, jog šiais laikais kiekvienas žmogus siekia būti kuo unikalesnis, todėl pats pagrindinis kriterijus renkantis baldus, vis dėl to yra išskirtinumas. Tokia prabanga yra labiau aktualesnė tiems žmonėms, kurie gali skirti nemažas pinigų sumas tam, kad turėtų baldus pritaikytus pagal jų poreikius. Ne išimtis ir virtuvės baldai.
Mokslininkų yra nustatyta, jog virtuvė ko gero yra pati svarbiausia vieta bet kokiame name. Kokie turėtų būti virtuvės baldai? Pirmas aspektas, tai patogumas. Kuo patogiau bus rasti sudėtą maistą, tuo mažiau bus streso. Pastarasis stresas ypač yra būdingas namų šeimininkėms, kurios pastoviai neturi kur susidėti daiktų. Be to, kitas svarbus kriterijus būtų baldų pritaikymas bei pozicija virtuvėje. Neretai negalime pasirinkti savo butų ar jau pastatytų namų išplanavimų, todėl tenka derinti baldus prie aplinkos dėl kelių priežasčių.
Keičiantis laikams, vis daugiau mūsų kultūrų virtuvės baldai persismelkia kitų kultūrų akcentais bei atributais. Būtent tai nulėmė, jog virtuvės baldai gali būti atvežti net iš kitų šalių, ar bent jau pagaminti pagal tų šalių standartus. Taip pat nuo jūsų pasirinkto stiliaus priklausys, ar virtuvėje apskritai bus reikalingi kažkokie baldai. Yra žinomos kultūros, kurios apskritai baldų virtuvėje neturi, arba jų turi minimaliai ir puikiausiai be jų išsiverčia. Šis požiūris į baldus (minimalizmas) yra ko gero pats teisingiausias, nes šiais laikais žmogus jeigu ir turėtų puikiausius baldus, kad ir bet kokiame kambaryje, jam pamažu bėgant laikui prisireiktų vis geresnių bei naujesnių, nes tokia yra kiekvieno žmogaus prigimtis, išpuikimas arba norėjimas vis daugiau. Todėl kartais virtuvės baldai gali būti net nereikalingi.
2011 m. rugpjūčio 12 d., penktadienis
Prieškambaris – namų veidas
Ruošiate savo butą ar namą pardavimui ar ieškote nuomininkų? Galbūt kaip tik darote remontą savo namuose? Gal mąstote apie savo biuro atnaujinimą? Tuomet atkreipkite dėmesį į savo prieškambarį. Labai dažnai regime gražiai įrengtus namus, su dideliais kambariais, gera įranga, bet labai mažu, neišvaizdžiu ir nefunkcionaliu prieškambariu. O juk būtent ši patalpa padeda susidaryti pirmąjį įspūdį apie butą ar namą, apie biurą ir jo darbutojus ar net apie patį šeimininką.
Nenuostabu, kad kompanijos investuoja į savo pastatus ir priimamuosius. Jei teko lankytis dideliuose Europos verslo centruose, pastebėjote, kad tik įžengę pro duris jaučiatės ne ką iškilmingiau nei Švento Pauliaus katedroje Londone. Visas šis grožis kuriamas, norint sukelti lankytojui teigiamus jausmus. Bažnyčių, tiek verslo centrų architektai suvokė, kas tai yra pirmas įspūdis.
Pirmas įspūdis – labai svarbu. Jei jūs pirmą įspūdį galite sudaryti tik žmonėms atėjus į jūsų namus ar į jūsų įmonės biurą, pasirūpinkite, kad jis būtų kuo geresnis. Kokybiški prieškambario baldai ir apdaila padės tai padaryti. Žmogus tik įžengęs į holą ar jūsų namų prieškambarį susidarys nuomonę, kurią vėliau bus sunku pakeisti. Geriausiai, žinoma, kad ji būtų gera.
Nebūtina imtis įrenginėti didelių langų, tačiau daugiau šviesos ir puošnesni prieškambario baldai tikrai leis jums pasijausti įžengus į namus didingiau. Tiesa, jei neturite noro ar galimybių suremontuoti prieškambario, kad jis būtų tikrai gražus, bent jį sutvarkykite.
Tvarka prieškambaryje gali turėti net finansinės naudos. Jei jūs ruošiatės būtą parduoti ar išnuomuoti, pirmas įspūdis įvyksta spaudžiant jums ranką jūsų prieškambaryje. Tik tada jūs parodote kambarius ir gražų vaizdą pro langą. Nenuostabu, kad nekilnojomo turto agentai patys imasi sutvarkyti prieškambarį prieš atvesdami potencialius pirkėjus ar nuomininkus.
Labai svarbu – funkcionalumas. Prieškambario baldai turi savo galimybėmis nusileisti nebent virtuvės ir vonios kambario baldams. Vieta batams, pakaba paltui ir maža kėdutė, jei prireiks atsisėsti ar mažas staliukas, jei norėsite pasidėti smulkius daiktus, visada pravers. Šios mažos smulkmenos padės jaustis patogiau visiems prieškambaryje atsidūrusiems žmonėms.
2011 m. rugpjūčio 5 d., penktadienis
Minimalistinis stilius jūsų namams
Ar jūsų namuose daugybę senų daiktų? Ar neatsibodo valyti dulkių nuo nenaudojamų indų? Ar jūsų namai atrodo kaip muziejus? Galbūt laikas didelėms permainoms – įsigykite minimalistinio dizaino baldus. Minimalistinio dizaino sekcijos, spintos, spintelės, kėdės, stalai bei visi kiti baldai padės susikurti erdviau atrodančius ir malonesnius leisti laiką kartu su šeima ar draugais namus.
Dažniausiai minimalistinio dizaino baldus pasirenka žmonės, kurie vertina laisvę. Kai kambaryje stovi tik keli daug vietos neužimantys baldai, galite daug daugiau erdvės palikti sau pačiam. Žinoma, galbūt ir neturėsite tiek daug vietos sudėti įvairiems daiktams, bet kam reikalingi daiktai, kurie tik dulka sekcijos lentynose?
Minimalistinio stiliaus namus atpažinsite iš paprastų baldų ir kitų namų apvykos daiktų linijų. Žmogus mėgstantis minimalistinį stilių nesirinks raitytų ar kitokių įmantrių formų baldų ar tuo labiau neklijuos įmantrių tapetų. Greičiausiai sienos bus nudažytos. Žinoma, gali būti išimčių.
Baldai vienas nuo kito bus atskirti pagarbiu atstumu. Sekcijos (jei tokios apskritai bus) ir pavyzdžiui stalas bus toliau vienas nuo kito arba kaip tik sustumti į vieną kampą ir atskirti nuo kitų baldų ar net bus vieninteliai kambario baldai. Tuo tarpu interjero detalių ar kitų puošmenų taip pat nesitikėkite išvysti per daug. Vienas modernaus stiliaus paveikslas, šviestuvas ar maža statulėlė. Žinoma, aksesuaru gali būti laikomas židinis ar arka. Vaikų baldai taip pat turėtų būti atskirti dideliais atstumais, kad vaikai turėtų daugiau erdvės žaisti.
Vienas svarbiausių dalykų – funkcionalumas. Stalas neturi stovėti tusčias, sekcijos turi būti mažytės ir funkcionalios. Tai reiškia, kad stovės ne niekam nenaudojami indai, o neseniai ten padėta knyga ar nuolat naudojamas ir šeimininkų mėgstamas puodelių ar taurių rinkinys. Be to, daiktai turi būti universalūs. Stalas gali būti pritaikytas tiek pasidėti kompiuteriui, tiek rašyti ranka.
Minimalistinis stilius dvelkia lengvumu ir gaiva. Pabuvoję minimalistinio stiliaus bangą pasigavusiuose namuose pajausite, kad erdvės yra lyg ir daugiau, nors buto ar namo išplanavimas toks pat tradicinis kaip ir daugelio kitų. Šiandien minimalistinis stilius taip pat populiarus biuruose. Minimalizmas gali padėti sutaupyti ar paskatinti žmonių kūrybiškumą.