2011 m. rugsėjo 21 d., trečiadienis
Sofų ir fotelių istorija
Mada paminkštinti kėdes atsirado XVI a. Renesanso laikotarpiu. Tuo metu paminkštinamos buvo tik kėdės. Vėliau šia idėja pasinaudojo karietų gamintojai. Jie paminkštino keleivių vietas, pagamino minkštus atlošus ir net kartais papuošdavo minkštomis detalėmis karietų vidų. Tiesa, šį patobulinimą lėmė ne noras turėti gražų karietos saloną, o nepatogumai važiuojant duobėtais keliais. Keleiviai turėjo sėdėti rimtai įsikibę ir galėdavo susižeisti, nes prieš tai visos karietų salono detalės būdavo pagamintos iš kietų medžiagų.
XVIII a. pabaigoje pasirodė į šiuolaikinius fotelius panašūs minkšti baldai. Tai buvo kėdės, kurių didžioji paviršiaus dalis buvo padengta oda ar medžiaga. Po jais slėpėsi įvairūs paminkštinimai. Tuo metu jos buvo vadinamos miegojimo kėdėmis. Kartais šios kėdės vadinamos angliškosiomis kėdėmis, nes būtent ten atsirado. Tiesa, prancūzai teigia, kad būtent jie pradėjo tokių kėdžių gamybą. Tai buvo baldas, kuris greitai paplito tarp Europos turtingųjų gyventojų ir tapo padėties visuomenėje simboliu.
XIX a. viduryje industralizacijai įgaunant pagreitį atpigo medžiagos iš kurių buvo gaminami šių baldų apmušalai. Taigi, tada prasidėjo sofų, fotelių ir kitų panašių baldų aukso amžius. Jau XX a. minkšti baldai karaliavo kiekvienos viduriniosios klasės amerikiečių šeimos svetainėje.
2011 m. rugsėjo 4 d., sekmadienis
Virtuvės baldai
Šiais laikais tenka nemažai paplušėti, norint išsirinkti geros kokybės baldus. Faktas yra tas, jog šiais laikais kiekvienas žmogus siekia būti kuo unikalesnis, todėl pats pagrindinis kriterijus renkantis baldus, vis dėl to yra išskirtinumas. Tokia prabanga yra labiau aktualesnė tiems žmonėms, kurie gali skirti nemažas pinigų sumas tam, kad turėtų baldus pritaikytus pagal jų poreikius. Ne išimtis ir virtuvės baldai.
Mokslininkų yra nustatyta, jog virtuvė ko gero yra pati svarbiausia vieta bet kokiame name. Kokie turėtų būti virtuvės baldai? Pirmas aspektas, tai patogumas. Kuo patogiau bus rasti sudėtą maistą, tuo mažiau bus streso. Pastarasis stresas ypač yra būdingas namų šeimininkėms, kurios pastoviai neturi kur susidėti daiktų. Be to, kitas svarbus kriterijus būtų baldų pritaikymas bei pozicija virtuvėje. Neretai negalime pasirinkti savo butų ar jau pastatytų namų išplanavimų, todėl tenka derinti baldus prie aplinkos dėl kelių priežasčių.
Keičiantis laikams, vis daugiau mūsų kultūrų virtuvės baldai persismelkia kitų kultūrų akcentais bei atributais. Būtent tai nulėmė, jog virtuvės baldai gali būti atvežti net iš kitų šalių, ar bent jau pagaminti pagal tų šalių standartus. Taip pat nuo jūsų pasirinkto stiliaus priklausys, ar virtuvėje apskritai bus reikalingi kažkokie baldai. Yra žinomos kultūros, kurios apskritai baldų virtuvėje neturi, arba jų turi minimaliai ir puikiausiai be jų išsiverčia. Šis požiūris į baldus (minimalizmas) yra ko gero pats teisingiausias, nes šiais laikais žmogus jeigu ir turėtų puikiausius baldus, kad ir bet kokiame kambaryje, jam pamažu bėgant laikui prisireiktų vis geresnių bei naujesnių, nes tokia yra kiekvieno žmogaus prigimtis, išpuikimas arba norėjimas vis daugiau. Todėl kartais virtuvės baldai gali būti net nereikalingi.