2011 m. rugpjūčio 12 d., penktadienis

Prieškambaris – namų veidas

Ruošiate savo butą ar namą pardavimui ar ieškote nuomininkų? Galbūt kaip tik darote remontą savo namuose? Gal mąstote apie savo biuro atnaujinimą? Tuomet atkreipkite dėmesį į savo prieškambarį. Labai dažnai regime gražiai įrengtus namus, su dideliais kambariais, gera įranga, bet labai mažu, neišvaizdžiu ir nefunkcionaliu prieškambariu. O juk būtent ši patalpa padeda susidaryti pirmąjį įspūdį apie butą ar namą, apie biurą ir jo darbutojus ar net apie patį šeimininką.

Nenuostabu, kad kompanijos investuoja į savo pastatus ir priimamuosius. Jei teko lankytis dideliuose Europos verslo centruose, pastebėjote, kad tik įžengę pro duris jaučiatės ne ką iškilmingiau nei Švento Pauliaus katedroje Londone. Visas šis grožis kuriamas, norint sukelti lankytojui teigiamus jausmus. Bažnyčių, tiek verslo centrų architektai suvokė, kas tai yra pirmas įspūdis.

Pirmas įspūdis – labai svarbu. Jei jūs pirmą įspūdį galite sudaryti tik žmonėms atėjus į jūsų namus ar į jūsų įmonės biurą, pasirūpinkite, kad jis būtų kuo geresnis. Kokybiški prieškambario baldai ir apdaila padės tai padaryti. Žmogus tik įžengęs į holą ar jūsų namų prieškambarį susidarys nuomonę, kurią vėliau bus sunku pakeisti. Geriausiai, žinoma, kad ji būtų gera.

Nebūtina imtis įrenginėti didelių langų, tačiau daugiau šviesos ir puošnesni prieškambario baldai tikrai leis jums pasijausti įžengus į namus didingiau. Tiesa, jei neturite noro ar galimybių suremontuoti prieškambario, kad jis būtų tikrai gražus, bent jį sutvarkykite.

Tvarka prieškambaryje gali turėti net finansinės naudos. Jei jūs ruošiatės būtą parduoti ar išnuomuoti, pirmas įspūdis įvyksta spaudžiant jums ranką jūsų prieškambaryje. Tik tada jūs parodote kambarius ir gražų vaizdą pro langą. Nenuostabu, kad nekilnojomo turto agentai patys imasi sutvarkyti prieškambarį prieš atvesdami potencialius pirkėjus ar nuomininkus.

Labai svarbu – funkcionalumas. Prieškambario baldai turi savo galimybėmis nusileisti nebent virtuvės ir vonios kambario baldams. Vieta batams, pakaba paltui ir maža kėdutė, jei prireiks atsisėsti ar mažas staliukas, jei norėsite pasidėti smulkius daiktus, visada pravers. Šios mažos smulkmenos padės jaustis patogiau visiems prieškambaryje atsidūrusiems žmonėms.


2011 m. rugpjūčio 5 d., penktadienis

Minimalistinis stilius jūsų namams

Ar jūsų namuose daugybę senų daiktų? Ar neatsibodo valyti dulkių nuo nenaudojamų indų? Ar jūsų namai atrodo kaip muziejus? Galbūt laikas didelėms permainoms – įsigykite minimalistinio dizaino baldus. Minimalistinio dizaino sekcijos, spintos, spintelės, kėdės, stalai bei visi kiti baldai padės susikurti erdviau atrodančius ir malonesnius leisti laiką kartu su šeima ar draugais namus.

Dažniausiai minimalistinio dizaino baldus pasirenka žmonės, kurie vertina laisvę. Kai kambaryje stovi tik keli daug vietos neužimantys baldai, galite daug daugiau erdvės palikti sau pačiam. Žinoma, galbūt ir neturėsite tiek daug vietos sudėti įvairiems daiktams, bet kam reikalingi daiktai, kurie tik dulka sekcijos lentynose?

Minimalistinio stiliaus namus atpažinsite iš paprastų baldų ir kitų namų apvykos daiktų linijų. Žmogus mėgstantis minimalistinį stilių nesirinks raitytų ar kitokių įmantrių formų baldų ar tuo labiau neklijuos įmantrių tapetų. Greičiausiai sienos bus nudažytos. Žinoma, gali būti išimčių.

Baldai vienas nuo kito bus atskirti pagarbiu atstumu. Sekcijos (jei tokios apskritai bus) ir pavyzdžiui stalas bus toliau vienas nuo kito arba kaip tik sustumti į vieną kampą ir atskirti nuo kitų baldų ar net bus vieninteliai kambario baldai. Tuo tarpu interjero detalių ar kitų puošmenų taip pat nesitikėkite išvysti per daug. Vienas modernaus stiliaus paveikslas, šviestuvas ar maža statulėlė. Žinoma, aksesuaru gali būti laikomas židinis ar arka. Vaikų baldai taip pat turėtų būti atskirti dideliais atstumais, kad vaikai turėtų daugiau erdvės žaisti.

Vienas svarbiausių dalykų – funkcionalumas. Stalas neturi stovėti tusčias, sekcijos turi būti mažytės ir funkcionalios. Tai reiškia, kad stovės ne niekam nenaudojami indai, o neseniai ten padėta knyga ar nuolat naudojamas ir šeimininkų mėgstamas puodelių ar taurių rinkinys. Be to, daiktai turi būti universalūs. Stalas gali būti pritaikytas tiek pasidėti kompiuteriui, tiek rašyti ranka.

Minimalistinis stilius dvelkia lengvumu ir gaiva. Pabuvoję minimalistinio stiliaus bangą pasigavusiuose namuose pajausite, kad erdvės yra lyg ir daugiau, nors buto ar namo išplanavimas toks pat tradicinis kaip ir daugelio kitų. Šiandien minimalistinis stilius taip pat populiarus biuruose. Minimalizmas gali padėti sutaupyti ar paskatinti žmonių kūrybiškumą.